Czy mechanik potrzebuje pozwolenia na prowadzenie działalności?

    Zamierzasz założyć w najbliższym czasie własny warsztat samochodowy? W takim razie musisz funkcjonować całkowicie zgodnie z literą prawa. Odnośnie tego zapewne żaden z mechaników nie może mieć żadnych wątpliwości. Nie jest powiedziane, że otworzenie warsztatu motoryzacyjnego jest takie łatwe. Jednakże zapewne sobie poradzisz.

    Z pewnością trzeba na początku przeczytać dokładnie fora dyskusyjne. No co jak co, lecz często to właśnie na forach zdołamy znaleźć wiele wartościowych porad o pozwoleniach. Często mechanicy ze sporą chęcią pragną się dzielić swoimi spostrzeżeniami oraz doświadczeniami. To niesamowicie pocieszające, ponieważ początki zapewne nie są zbyt łatwe.

    Zwróćmy uwagę, że jeżeli będziemy świadczyli usługi montażowe, to znaczy rozchodzi się o instalację gazu, bez najmniejszego cienia wątpliwości powinniśmy posiadać odpowiednie uprawnienia. To samo jeśli będziemy grzebali w elektronice bądź silniku. Wiadomo, że chociaż zdecydowana większość usług motoryzacyjnych nie stanowi dla fachowego mechanika żadnego problemu, to jednakowoż istnieją niektóre zagadnienia, które wymagają stosownych uprawnień. No i dobrze, w końcu rozchodzi się w tej chwili o nasze bezpieczeństwo!

    Należy mieć także mieć pozwolenie środowiskowe. To przecież oczywiste, że zwłaszcza po wejściu Polski w struktury Unii Europejskiej, wszystko co ma związek z ekologią jest szalenie istotne. Należy mieć nadzieję, że Polska będzie takim krajem, w którym mechanicy umieją zadbać o naturę.

    Krótka piłka – pozwolenia są istotnie niezbędne, choć na całe szczęście nie ma ich aż tak przeraźliwie dużo.

Autor wpisu: taśma z nadrukiem