Odświeżacze przeznaczone do samochodów to już bynajmniej nie wyłącznie sławne choinki zapachowe. Wybór produktów zapachowych do samochodów jest dziś znacznie szerszy. Aby znaleźć rynek zbytu, należy je niezwykle intensywnie promować. Jakie są metody promocji odświeżaczy przeznaczonych do aut?

Promocja odświeżaczy do aut potrafi przyjąć bardzo różną postać. Jej wybór zależy między innymi od faktu, jak ogromny budżet korporacja ma możliwość wyłożyć na reklamę. Te największe, a więc operujące dużym, a nawet bardzo obszernym budżetem na reklamę, mają możliwość pozwolić na zamówienie reklam telewizyjnych nakręconych z udziałem osobistości tv, czy też muzyków. Jakby tego było mało spoty bywają transmitowane przez stację telewizyjną w najatrakcyjniejszym bloku reklamowym. Spot reklamowy z gościnnym udziałem sławnych aktorów, czy też gwiazd estrady sprawia, że odbiorcy o wiele chętniej wybierają polecany przez nich wyrób, w tym wypadku odświeżacz przeznaczony do aut. Równie wydajną, natomiast trochę tańszą kosztowną formą promocji są klipy marketingowe w popularnych radiostacjach. Swoje produkty dystrybutorzy odświeżaczy samochodowych mają możliwość promować również w prasie. Nasuwa to pytanie: czy też powinna to być prasa dla pań, czy też specjalnie dla panów? My uważamy że, większość reklam powinna się ukazać w czasopismach, jakich odbiorcami są najczęściej mężczyźni. Nie możemy natomiast pominąć faktu, iż szczególnie często to kobiety wybierają specjalne zapachy przeznaczone do samochodu. Na pewno dlatego nie zaszkodzi nam zamówienie kilku niewielkich reklam w kilku nadzwyczaj poczytnych czasopismach kobiecych.

Skutecznym polem do reklamowania samochodowych produktów zapachowych jest dzisiaj również sieć WWW. Sprzedaż na pewno wzrośnie, gdy przygotujemy kampanię marketingową na Facebooku. Wspaniałym miejscem do promowania produktów zapachowych potrafią okazać się dodatkowo polskie, czy globalne targi samochodowe, zwiedzane są zazwyczaj przez tłumy pasjonatów czterech kółek.

Oferta reklamowa produktów zapachowych do aut powinna być po pierwsze skuteczna, czyli prowadzić do zwiększenia sprzedaży. Istnieje sporo kosztownych i przystępniejszych metod promocji, jakie efektywnie podwyższą sprzedaż odświeżaczy do samochodów.