Pojazdy towarowe w kwestii aromatu specjalnie nie wyróżniają się od samochodów osobowych. Odmienność zazwyczaj polega przede wszystkim na tym, ile godzin przebywa się w danym pojeździe. Logicznym jest to, że w samochodzie osobowym zazwyczaj przebywa się raptem tyle czasu, jak dużo zajmuje przejechanie z miejsca A do celu podróży, tuż po tym się opuszcza auto i samochód przestaje być znaczący. W przypadku samochodu ciężarowego jest to najczęściej miejsce wykonywania przez nas pracy, dlatego możemy się spodziewać, iż będziemy z ciężarówką zdecydowanie dłużej podczas każdej podróży. Ten niezbity fakt potrafi wpłynąć na decyzję, chociaż bynajmniej nie jest to absolutnie rygorystyczna reguła. Należy na to wskazać, bowiem każdorazowo każda decyzja wiążąca się z zapachem jest to w ostatecznym bilansie kwestia naszej osobistej decyzji i prywatnych preferencji.

Wunderbaum czy puszeczka na nawiew?

W dystrybucji jest wiele mechanizmów uwalniania aromatów. Najpopularniejsze są pospolite choinki Wunderbaum, które niespiesznie uwalniają własny zapach zwyczajnie przez epatowanie nim. Alternatywą są zyskujące na popularności popularne pudełka na wywietrzniki, w jakich dopiero aktywny przepływ powietrza pozwala na osiągnięcie silnego zapachu w aucie. W praktyce nie ma wyraźnej różnicy między nimi, aczkolwiek w przypadku tych montowanych na wywiewie jest możliwość osiągnąć intensywniejszy aromat w niedługim okresie czasu, co może okazać się korzyścią wartą przemyślenia.

Najodpowiedniejsze aromaty

Zapachy w aucie zależą oczywiście od prywatnego uznania prowadzącego, co nie zmienia w niczym faktu, iż pewne bukiety zapachów potrafią posiadać działanie wywołujące nasze negatywne reakcje. Są to przeważnie wszystkie słodkie aromaty, np zapachy kwiatowe i waniliowe. Ich niepożądaną cechą bywa fakt, iż powodują senność i zwłaszcza w komplecie z ciepłym powietrzem mogą być zwyczajnie zgubne dla kierowcy. Dużo lepszą propozycją są aromaty ożywcze, np z cytrusów bądź niezwykle wyraziste, zapachy korzenne. Jak zazwyczaj musi to być przede wszystkim aromat, jaki odpowiada kierowcy i dobrze mu się kojarzy, zawdzięczając czemu będzie on urozmaicał siedzenie w samochodzie, a bynajmniej nie jedynie maskował potencjalne niepożądane aromaty.