7384a3c5ea71609c727606847b4c2a7f

Skoda Felicia jest modelem, który nie jest produkowany przez markę już od wielu lat, jednak nadal na ulicach spotkać można wiele takich pojazdów. Oznaczać to może tylko jedno – model ten naprawdę jest bardzo dobry i ceniony przez użytkowników.

W czasach, gdy samochody zaczynają przypominać bardziej komputery, aniżeli pojazdy, często poszukuje się samochodów, które są dobre, ale nie posiadają w sobie tak wiele, czasami zbędnej, elektroniki. Do tego typu modeli należy na pewno produkowana w latach 1994-2001 Felicia, która jest samochodem naprawdę dobrej jakości i który z chęcią wybierany jest przez kierowców. Swój okres największej popularności przeżywała ona w kilka lat po rozpoczęciu produkcji i największe grono fanów zebrała wśród mieszkańców Europy Wschodniej. Dlaczego Felicia na tak długo zapadła wszystkim w pamięć? Najważniejszą kwestią, która o tym zaważyła był fakt, że był to pierwszy model Skody wyprodukowany wraz z Volkswagenem. W okresie produkcyjnym wypuszczonych na rynek zostało 1,5 miliona egzemplarzy, które nadal śmiało możemy podziwiać na ulicach.

Skoda Felicia wprowadzona została jako lepsza wersja Favorit, w nadwoziu hatchback. Pierwszy, podstawowy model był pięciodrzwiowy i posiadał silnik o pojemności 1,3 l. W późniejszym okresie zaczęto produkować Felicię wraz z silnikami marki Volkswagen, a w roku 1995 zaczęła się produkcja modelu w odmianie kombi. W trzy lata po wprowadzeniu modelu kombi zaczęto zmieniać pewne aspekty pojazdu i ulepszać jego design. Tytułem, który otrzymała Felicia i którym śmiało można się pochwalić jest tytuł Top Budget Car of 2000.

Oprócz standardowej Felicii hatchback, tak jak już wcześniej wspominałem, produkowano wersję combi. Powstała ona na bazie wycofanego wcześniej modelu Forman. W tej wersji znaleźć można było ten sam rodzaj wyposażenia oraz ten sam silnik, jakie posiadała wersja oryginalna. Elementem, który znacznie wyróżniał tę odmianę od poprzednika była oczywiście kwestia bagażnika o znacznie większej pojemności, ponieważ wynosiła ona ponad 400 litrów przy rozłożonych siedzeniach tylnych.

Combi jednak nie był ostatnią odmianą produkowaną przez Skodę, ponieważ został on zastąpiony modelem Vanplus. Vanplus przeznaczony był przede wszystkim do transportu lekkich i średnich towarów.

Skoda Felicia cieszyła się przez wiele lat ogromną popularnością wśród użytkowników i aktualnie wciąż można znaleźć miłośników tego modelu! Czy jesteś wśród nich i Ty?