Terenowe wojaże z samochodem Skoda Scout

Skoda Scout

Można śmiało powiedzieć, że półterenowe auta od Skody naprawdę robią wrażenie i w niezbyt trudnym terenie także dają sobie świetnie radę. Co prawda Skoda Octavia Scout zadebiutowała już kilka lat temu, to jednak nadal cieszy się ogromną popularnością i jak najbardziej warto jest ją wybrać, o ile gustujesz w tego autach. Oczywiście już na wstępie należy powiedzieć, ze nie należy samochodu Scout traktować jak każdej innej stricte terenówki, bo ona tym nie jest.

Skoda Scout ma długość 458 cm i ma bardzo ładnie wyprofilowane zderzaki, jak i również listwy progowe. Do tego auto zostało wyposażone w szereg osłon, które mają za zadanie osłaniać bardziej wrażliwe punkty samochodu przed kamieniami. Do tego dochodzą jeszcze 17-calowe felgi aluminiowe Proteus, które nadają Skodzie zadziorny charakter. Fotele w tym modelu jak najbardziej spełniają swoją rolę i bardzo dobrze trzymają nasz tułów. Skoda umieściła na desce rozdzielczej specjalny uchwyt, który może się mocno przydać podczas jazdy w trudniejszym terenie.

Jeśli chodzi o jednostkę napędową, to pod maską w zależności od tego co wybierzemy może pracować silnik benzynowy o pojemności 1.8 l lub diesel dostępny w wersji 2.0(140 KM). Szczególnie ten drugi nadaje się do jazdy w terenie, gdzie będzie się liczył przede wszystkim niski moment obrotowy. Nie można także zapomnieć o napędzie na cztery koła, gdyż jest to przecież niemalże podstawą do tego, aby nazywać jakikolwiek samochód terenowym.

Na pewno wartym uwagi jest także fakt, że Skoda Scout świetnie się prowadzi i nie sprawia żadnych problemów zarówno na drodze, jak i gorszym terenie. Cena nie jest najniższa, ale nie powinna dziwić w przypadku tego typu klasy samochodu. Jeśli więc lubisz od casu do czasu poszaleć w terenie, ale potrzebujesz auta do codziennej jazdy, to w takim razie Skoda Scout idealnie powinna wpasować się w Twoje wymagania. Dostarcza nie tylko niesamowitych wrażeń z jazdy w terenie, jak i również podczas normalnej po asfalcie.

Skoda Scout Skoda Scout

Dodaj komentarz