Dla kogo nada się Skoda Yeti?

Skoda Yeti - od boku Skoda Yeti - od przodu Skoda Yeti - od tyłuBędziemy rozprawiać głównie o samochodach wyprodukowanych w latach 2009-2014, gdyż naprawdę są one warte uwagi. Jak już mówi nam sama nazwa tego samochodu, nie jest on stworzony do tego, aby poruszać się tylko po asfalcie. Jak najbardziej mechanicznie jest to samochód przystosowany do jazdy również terenowej.

Jest to owoc współpracy dwóch koncernów, a mianowicie Skody i Volkswagena AG. Pierwsze koncepcje tego auta były dostępne do obejrzenia już w 2005 roku salonie samochodowych w Genewie. Niemniej jednak produkcja rozpoczęła się dopiero 4 lata później. Ostateczna wersja Skody Yeti powstała w oparciu o Skodę Octavię 4×4, a płyta podłogowa jest z Volkswagena Golfa V. Co ciekawe, samochód ten jest dostępny tylko i wyłącznie w jednej wersji nadwozia. Mamy tutaj do czynienia z pewnego rodzaju krzyżówką pięciodrzwiowego samochodu kompaktowego oraz SUV-a.

We wewnętrzu spokojnie zmieści się 4 osoby, oczywiście tylna kanapa od siły pomieści również i piątą osobę, niemniej jednak wtedy już nie można mówić o zbytnim komforcie jazdy. Same materiały, które zostały użyte do wykończenia Skody Yeti są jak najbardziej przyzwoite. Użyte do produkcji plastiki są trwałe i robią dobre wrażenie. Warto także podkreślić, że w używanych egzemplarzach tych samochodów wcale nie widać śladów, aby wnętrze jakoś szczególnie się zużywało.

Na europejskim rynku Skoda Yeti jest dostępna dla użytkowników w różnych opcjach wyposażenia. Podstawowe z nich, które możemy wymienić, to: Easy, Elegance, Active oraz Ambition. Jednakże dla bardziej wymagających odbiorców przygotowane zostały również wersje specjalne samochodu i są to: Fresh i Street.

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem tegoż samochodu na rynku aut używanych, to tam zdecydowanie króluje wersja wyposażenia Ambition. Dostępne są w niej elektryczne i podgrzewane lusterka, manualna klimatyzacja, czujniki cofania oraz oczywiście komputer pokładowy. Jest to więc jak najbardziej wystarczająco, aby sprawnie i komfortowo poruszać się tym autem.

Dodaj komentarz